Jednoduchý low-carb knäckebrot (křupavý chléb)

Silvestrovký edit: hotový knäckebrot nalámejte na kousky a použijte k sýrům, salámům či zelenině zakáplé olejem. A protože konec roku je často o bilancování, máme pro vás i krátké Novorční zamyšlení o LC a jeho přínosech na zdraví a kva,litu života.

Chcete-li přejít na low-carb, pak jako správný Čech určitě přemýšlíte o tom, že ty ranní cesty do voňavé pekárny pro křupavé rohlíčky a měkoučký, teplý chleba prostě nemůžete opustit, protože chuť a struktura pečiva v ústech je pro vás zásadní součástí každého dne. 

Zkuste vynechat z vašeho rituálu tu cestu do pekárny a místo cesty si připravte domácí low-carb pečivo sami! Ano, jde to!

Již jsme vám představili nejlepší low-carb cibulový chleba a vynikající semínkový chleba (recepty na oba chleby naleznete v článku na blogu Hubnu Jídlem) a nyní se s vámi podělíme o další výborný recept na domácí low-carb knäckebrot – křupavý chleba.

Alternativa knäckebrotů, které jste byli zvyklí jíst na snídani nebo večeři s vaší oblíbenou pomazánkou je na přípravu opravdu jednoduchá! Smíchejte semínka, která máte doma (nebo dle receptu níže) se sýrem, solí a vodou a krekry jsou na světě.

PŘÍPRAVA: 5 minut

TEPELNÁ ÚPRAVA: 1 hodina 20 minut

Ingredience:

100 g dýňových semínek

60 g lněných semínek

100 g slunečnicových semínek

100 g sezamových semínek

3 lžíce strouhaného sýru (Eidam, Parmazán – který máte zrovna doma)

400 ml vody

sůl 1 čl

A jak na to?

 • troubu předehřejte na 150 °C (pečení zespod a svrchu + ventilátor)
 • smíchejte všechny přísady a nechte odstát 10 – 15 minut
 • na pečící papír rozprostřete směs na co nejtenčí, stejně vysokou vrstvu bez žádných děr (je možné, že budete potřebovat plechy 2
 • pečete hodinu a 20 minut tak, aby byly krekry lehce nazlátlé a křupavé
 • po vyndání z trouby je nechte zchladnout
 • nalámejte je na kousky
 • skladujte ve vzduchotěsné nádobě

Poznámka:

Pokud použijete k pečení dva plechy současně, vrchní plech občas otočte nebo prohoďte s plechem spodním. Plechy neustále hlídejte, ať se nespálí. Vše závisí na kvalitě a zkušenosti s pečením ve vaší troubě, tedy čas námi uvedený je pouze orientační.

Komentáře
 • Stáhněte si zdarma průvodce low carb programem HUBNU JÍDLEM

  Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí a budeme je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode nás, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady zpracovávání osobních údajů Hubnu jídlem
 • Rubriky
 • Nejčtenější