DEJTE SE DOKUPY ZA 182 DNÍ SE STRAVOVACÍM & MOTIVAČNÍM DENÍKEM!
VYZKOUŠEJTE NAŠI PRAVOU LOW CARB ČOKOLÁDU!

Řekli o nás

Co o nás říkají naši kolegové?

MUDr. Ludmila Eleková

Autorka seriálu (nejen) o low carb stravování v časopise Meduňka, Vítěz ankety Praktický lékař roku 2015.

MUDr. Ludmila Eleková

V současné době se mění výživové paradigma. Stále jasněji se ukazuje, že dosud běžně přijímané „pravdy“, že z tuku se tloustne, tuk ucpává cévy, je třeba jíst pravidelně, svačit, nevyhládnout, jíst denně několik porcí obilnin atd., že tyto pravdy pravdami nejsou.

Nové poznatky, včetně kontrolovaných metabolických studií ukazují, že lidské tělo je naprogramováno k jinému režimu. Naše evoluce jako lovců a sběračů v dobách, kdy jídlo nebylo ani pravidelné, ani zaručené, kdy jsem museli přežívat nepředvídatelní období nedostatku, kdy jsme byli vystaveni chladu a různým nebezpečím, nás právě na tyto podmínky naprogramovala.

Právě nesoulad mezi tím, co očekávají naše geny a co jim dáváme, vede k tzv. civilizačním nemocem. Cukrovka, kardiovaskulární nemoci, demence, alergie, rakovina atd. se nenazývají civilizačními nemocemi náhodou. Je přitom pozoruhodné, že se oficiální medicína a věda o výživě nedostala k doporučením, která by civilizační vlivy maximálně omezila. Přes konstatování souvislosti civilizace s jejími nemocemi oficiální doporučení tuto souvislost v podstatě nezohledňují. Jen částečně v doporučení pohybu a vyhýbání se extrémním konzumaci cukru apod., ale jinak ne.

Průvodce Hubnu jídlem stručně a výstižně vysvětluje, jak jsme se odchýlili od toho, co naše těla očekávají a jak to napravit. Poskytuje jednoduchý a uživatelsky příjemný návod na změnu, která bez nadsázky může zachránit vaše zdraví, zkvalitnit a prodloužit váš život.

Stejné principy používám ve své praxi i ve své rodině a výsledky jsou zdaleka nejlepší ze všech postupů, které jsem dříve používala. Jako lékařce mi připadá absurdní „léčit“ léky „nemoci“, které nemocemi v podstatě ani nejsou, které jsou pouze důsledky zneužívání našeho organismu. Kromě toho vidím, že klasická léčba ve skutečnosti nezajistí zdraví, sice dokáže srovnat měřitelné hodnoty, jako je glykemie, cholesterol, krevní tlak apod., ale nezajistí lepší a zdravější život.

Paleo není dieta, není to módní výstřelek, je to skutečně návrat (spíše pokus o návrat, vrátit se nelze) k našemu dědictví, snaha o obnovení souladu mezi prostředím a geny. Naše tělo ví, jak se udržet zdravé, potřebuje k tomu pouze správné vstupy. Paleo strava a životní styl to zajišťují.

Jitka K., 45 let

Ahoj vám oběma,
jsou to už čtyři měsíce, co jsem dokončila šest týdnů s vámi a stále jedu podle toho, co jste mě naučili. Vlastně vařím podle vašich receptů, občas zkouším nové z internetu. Ale to není důvod, proč vám píšu.
Do kurzu jsem se hlásila s výraznou obezitou (115 kilo) a užívající hromadu léků.Jsem taková ta věčná dietářka, co zkusila všechno možné, někdy i úplné nesmysly, většinou bez valných výsledků nebo s velkým jojo efektem. S vámi mě bavilo, že jsem nemusela nic vážit nebo počítat a hlavně že jsem neměla hlad. A že mi jídla chutnala (až na tu dýňovou kaši, ale to už víte 🙂 ). Měla jsem variantu kurzu s Lukášovou podporou a on na začátku chtěl, abych účast probrala se svojí doktorkou, aby mě častěji hlídala a případně v průběhu upravila dávky léků. Byla milá, ale skeptická (já taky, co se týče léků. Ale věřila jsem, že aspoň něco zhubnu).
Léky na cukr jsme začaly snižovat už po dvou týdnech!
Když to shrnu, po šesti měsících neberu léky na cukr a na tlak a přitom mám lepší dlouhý cukr než před tím na léčbě. A ten cholesterol! Nevím, co je bolest kloubů, únava po jídle nebo zadýchání do schodů. S kamarádkama si skoro nemám o čem povídat, ty jenom řeší, kde je co bolí, možná trochu závidí 🙂
Nikdy bych nevěřila, že se ve svých 57 letech dokážu zhubnout skoro 30 kilo a budu se cítit tak skvěle. Upřímně je mi teď líp než ve třiceti. A za to vám moc děkuji. Ukázali jste mi cestu, po které hodlám jít už do konce života. A víte co? Moje doktorka je teď ve třetím týdnu vašeho kurzu 🙂
Přeji vám oběma krásné Vánoce a hodně zdraví a stejně nadšených klientů, jako jsem já.
Vaše Jitka

-----------------------------

Lenka H.

 

Moc děkuji za ten základ, který jsem potřebovala: zorientovala jsem se a ve spojení s přerušovaným pustem jsem kolikrát už 3 jídlo ani nedala, nebyl prostě hlad. Na váhu jsem ještě nešla, ale cítím i vidím úbytek hlavně na bříšku a bocích. Některá jídla mě úplně ohromila, jak jsou vynikající a některá jsem ani nevařila (absolutně nesnáším kvasnice, ale lahudkove droždí mě příjemně překvapilo). Jedu dál, zjistila jsem, že mi to velmi vyhovuje, mám hodne energie, krásný spánekkila jako bonus🙂

 

-----------------------------

Lucie M., 31 let

 

Stravování je skvělé, recepty úžasné, jsem šťastná, že jsem do toho šla, snad nikdy v životě jsem si tolik na obědech nepochutnala!!
Miluju falešný bramborový salát s rybičkou, játra, květákový kuskus. Celý program byl pro mě skvělý především v tom, že mě někdo vedl den po dni, přesné recepty a nákupy. Rady tipu škrabka na jazyk, solné koupele...SUPER. Děkuji za celý program! 

 

-----------------------------

Kateřina Z., 51 let

Mně se u vás moc líbilo🙂 Perfektně zpracované jídelníčky a rady, já se nerada něčeho držím, ale potřebovala jsem oživit jednotvárnost a trochu nakopnout. Chce to nekňourat, že něco nejím, ale buď to zkusit nebo vyměnit za něco jiného. Myslela jsem, že kuřecí játra nebo kvasnicovou pomazánku nikdy nedám do pusy a ejhle - moje oblíbená jídla, která si často dělám. 
 

 

 

 

 

 

Stáhněte si ZDARMA

Průvodce Hubnu jídlem

Stáhněte si zcela zdarma našeho průvodce a ihned zjistěte, jak hubnout bez počítání kalorií a vážení porcí, proč je cukr nevhodné a nezdravé palivo, že je lepší získávat energii z tuků a ne cukrů, proč mít pod kontrolou inzulin, proč jíst potraviny, na které jsme naprogramovaní, jak nepodporovat chronický zánět, že na jídle opravdu záleží, jak se vyživovat a ne vykrmovat.