Jaký alkohol při LC můžu?

Celkově se alkohol při LC nedoporučuje vůbec a to z jednoduchých důvodů – vysoká koncetrace rychle vstřebatelných sacharidů.  Nicméně je zde možnost dát si deci červeného vína, které je nejlepší volbou, když už potřebujete po sklence alkoholu sáhnout. 

Červené víno (kvalitní, suché– ne krabicové:)) je všeobecně známé jako vhodné ke konzumaci pro obsah zdraví prospěšných látek. Víte jakých? Pro nás je nejzajímavější látka resveratrol, jehož extrakt se v poslední době stal oblíbeným doplňkem výživy – tento polyfenol je zodpovědný za většinu dobrých vlastností vína.  Resveratol je přírodní flavonoid, který se nachází v slupkách a jadérkách modré révy vinné, slupkách a jadérkách černého rybízu, v borůvkách, v moruších (odrůdy s tmavšími plody) a v červeném vínu. Patří k silným antioxidantům – látkám, které chrání buňky proti vlivům volných radikálů, které jsou zodpovědné za nevratné poškození membránových buněčných struktur a také za celkové stárnutí organismu. Takže jedna „decinka“ občasje vhodná i při low-carb stravování:)

——————————————————————————-
Nezvládli jste sami zhubnout a změnit jídleníček? 

Chcete začít s low carb a bojíte se chyb?

Zkuste to s námi s naším LC kurzem!

6 týdnů – jídelníčky a recepty – nákupní seznamy – podpora ostatních

——————————————————————————-

Pivo vynechte úplně, neboť je vyráběno z obilí a tvrdé alkoholické nápojejsou zcela nevhodné! V alkoholu je 7 kalorií na gram a nemají žádnou nutriční hodnotu – po jejich strávení jsou obvykle spalovány jako první. To má za následek přerušení spalování uloženého tělesného tuku. 

Takže se držte, občas se ale odměnit za svou snahu můžete:)

Lukáš & Monika

www.hubnujidlem.cz

Komentáře