Pepova cesta

Krásné září všem.

Je to již 9 měsíců co jsem začal s programem Hubnu jídlem. Prošel jsem celých 6 týdnů online kurzu opravdu poctivě.


Nebylo to jednoduché, obzvlášť prvních 14 dní. Začal jsem po pár letech opět kouřit. V tu dobu jsem to přijal jako fakt, prostě kouřím. Závislost na tabáku jsem již v minulosti zvládl, závislost na jídle NIKDY!

Po prvních 14 dnech si vše začalo trochu sedat a já vnímal úbytky na cm a váze.

Po 3 až 4 týdnech mi začal ustupovat chronický zánět úponu achylovy šlachy. Měl jsem stabilně dost energie, úsměvů a pravidelnou a zdravou stolici.

Do konce dubna jsem se zbavil 20 kg a šel z velikosti XXXXL na XXL. S touto změnou přirozeně přišla chuť se hýbat a cvičit. Což jsem začal dělat – procházky, tělocvična, kolo… Super stav. Váha již dolů nešla, ale cítil jsem, jak se mi mění postava. Cm dolů šly a postava se mi pěkně formovala. Konec května znamenal další obměny šatníku, protože jsem se dostal na velikost XL.

Přátelé, co mě delší dobu neviděli, mě nepoznávali, prostě mě na chodníku míjeli a já je pozdravil a oni nejprve zmateně koukali, než mě poznali. Docela jsem si na tom ujížděl. O zdravotních přínosech této cesty bych mohl napsat esej… Po 30 letech obezity a problémech s ní spojených jsem zažíval fakt nový stav bytí.

Konec června a začátek července jsem začal usínat na vavřínech. Čím dál více jsem si dopřával „lahodný“ rohlíček nebo dortík, na dovolené se přidalo pivko… a to ne jen tak sem tam po obědě, ale celkem pravidelně. Během 5ti týdnů jsem přibral 5 kg a vrátil se na XXL.

Velmi rychle se vrátily problémy s achylovkou, rozhodila se mě stolice, ztrácela se energie a přestal jsem cvičit. Prostě jsem hledal důvody, proč to nejde, než způsoby, jak to půjde.

V půlce srpna jsem byl se svými dcerami na „čundru“ tam jsem si 15. srpna řekl dost! Tohle já přeci nechci. Znovu jsme požádal Lukáše s Monikou o pomoc, oprášil jsem program a znovu se plně vrátil k LC a Hubnu jídlem!

Nyní jsem opět na „svých“ 107 kg, velikosti XL, ale hlavně: zdravotní problémy jsou pryč, baví mě zase pohyb, energie a úsměvů mám na rozdávání.

Pod stromeček si nadělím váhu pod 100 kg. Jo a pozor, NEKOUŘÍM! 😊

Tak nejdéle o vánocích opět na viděnou. Pepa

Komentáře
  • Stáhněte si zdarma průvodce low carb programem HUBNU JÍDLEM

    Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí a budeme je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode nás, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady zpracovávání osobních údajů Hubnu jídlem
  • Rubriky
  • Nejčtenější