Vejce zapečené s avokádem

V současnosti se svět stravování naštěstí opět navrací k původním a kvalitním potravinám a  vejce je na vrcholu potravinové pyramidy. Pojďme ho tedy proměnit v něco krásného – třeba zapečené s cuketýnami a avokádem, hmm?

Možná už víte, že vejce jsou úžasným palivem pro vaše tělo, ale věděli jste, že jsou také super přínosné pro váš mozek? Zvyšují kognitivní funkce a podporují lepší kardiovaskulární zdraví. Žloutky obsahují téměř všechny vitamíny a minerály, které lidské tělo potřebuje, například A, B12, E, selen a zinek. Mají také spousty cholinu („vitagen“, který na rozdíl od vitaminů má pro organismus význam i jako stavební a energetický zdroj) pro lepší funkci buněk, stejně jako neurotransmiter zvaný acetylcholin, který pomáhá při učení a paměti. Žloutky samy obsahují lutein a zeaxantin, oba chrání mozek a zvyšují zásadně rychlost nervových přenosů v mozku!

V dnešní době je na trhu spousta vajec – zkuste si vybrat ty nejzdravější – zkuste vejce farmářská nebo z volného chovu. Bez ohledu na to, o jaký typ se jedná, jsou vždy low-carb (nízký obsah cukru), levné, vysoce výživné a jsou tedy ideální pro stravu kteréhokoli sportovce, hráče, dítěte, matky – jednoduše každého!

A jak že na ty cuketýny zapečené s vajíčkem?

  • cuketu nastrouhejte na nudle, nebo nakrájejte nožem na dlouhé proužky, osolte
  • na pánvi rozehřejte Ghí a smotejte 2 kupičky cuketýn do šnečka
  • na každého šnečka cuketýn klpeněte vajíčko- nechte zapéci (klidně pod pokličkou
  • – a je hotovo:)

Komentáře
  • Stáhněte si zdarma průvodce low carb programem HUBNU JÍDLEM

    Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí a budeme je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode nás, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady zpracovávání osobních údajů Hubnu jídlem
  • Rubriky
  • Nejčtenější