DEJTE SE DOKUPY ZA 182 DNÍ SE STRAVOVACÍM & MOTIVAČNÍM DENÍKEM!
VYZKOUŠEJTE NAŠI PRAVOU LOW CARB ČOKOLÁDU!

Jak tentokrát zvládnout novoroční předsevzetí

A zas je tu Nový rok a s ním pro mnohé z nás i odhodlání pro nový začátek, změnu životního stylu, menší váhu a lepší zdraví.

Low carb je pro tyto cíle skvělým prostředníkem. Jak to tedy udělat, aby to tentokrát vyšlo?

Předpokládejme, že odhodlání už máte. Co dál?1) nastudujte si základy LC stravy. Je to důležité. Důležitější než seznamy povolených a zakázaných potravin. Budete tak vědět nejen CO jíst a nejíst, ale také PROČ. Je dokázáno, že pokud něco děláte a zároveň znáte pozitivní dopady tohoto konání, ještě je tím prohloubíte

2) pojmenujte svůj cíl. Za nás nejdůležitější věc – vědět, proč to dělám a kam směřuji. Pokud mám cíl, mohu naplánovat cestu a její kroky.  Existuje mnoho low carb směrů, povolených a zakázaných potravin, které jsou různé pro různé cíle. Přečtěte si náš článek A tohle můžu?, kde jsou základní směry a cíle popsány, pomůže vám nastavit ten váš. Pak se budete lépe orientovat v tom, které potraviny jsou pro vás vhodné a které ne. Nebo zda můžete občas zhřešit.

3) plánujte. Mějte naplánovaný každý krok – co budete nakupovat, co budete vařit, mějte připravené recepty.

Naplánujte si jídelníček a to tak, ať vždy víte, co budete jíst v následujících třech dnech. Neskutečně vás to uklidní a získáte větší sebedůvěru, že to dokážete. Navíc díky tomu budete vědět, co máte nakoupit. Udělejte si podrobný nákupní seznam! Myslím, že to je jeden z důvodů, proč mají účastníci našeho Kurzu takové výsledky. Nestane se vám, že budete večeřet „co dům dal“ (nebo co zbylo po dětech, partnerovi atd.).

I přes nejlepší plánování mohou nastat situace, kdy nestihnete nakoupit, uvařit, zdržíte se v práci, uvíznete v zácpě atd. Nenechte se tím překvapit! Mějte v mrazáku hotové jídlo, které můžete rozmrazit, v kabelce balení sušeného masa, v práci v šuplíku balíček oříšků atd. Udělejte si balíčky „poslední záchrany“ i na dalších místech, třeba v autě.

Udělejte si seznam těch nejzákladnějších potravin (jako vejce, správné tuky atd.) a ty průběžně dokupujte do zásoby. Nikdy by vám doma neměly chybět!

4) buďte pevní v kramflecích. „A tohle jako taky nejíš?!“ uslyšíte mnohokrát, v různých variantách, s různými dovětky a emocemi. Vy do toho emoce netahejte! Vy máte svůj cíl a ten vaše okolí nezná. Klidně si připravte pár odpovědí, ať nejste zaskočení. Ale hlavně nezapomeňte, že každý má svou vlastní zodpovědnost sám za sebe, za svoje zdraví, a tedy i za to, co jí. Nikomu do toho nic není (ani mamince, pokud Vám není 12 🙂

5) pusťte se do toho! Bez toho to prostě nepůjde 🙂

Kde načerpat základní informace?

Stáhněte si zdarma našeho Průvodce Hubnu jídlem, najdete v něm shrnuté vše potřebné.

Přečtěte si náš článek Low carb pro začátečníky, pomůže Vám s prvními kroky.

Nebo to nechte na nás a připojte se k naší Novoroční výzvě! Pomůžeme Vám zvládnout vše krok za krokem:

  • šest týdnů pod naším dohledem
  • šest nákupních seznamů stačí vyrazit nakupovat
  • šest týdenních jídelníčků – odborně zpracovaný jídelníček pro snížení váhy a vyživení těla -> konec tápání a chybování!
  • více než stovka podrobných receptů
  • spousta rad, tipů a vychytávek
  • podpora v uzavřené skupině – naše a naší koučky a také ostatních účastníků
  • a jako novoroční dárek sleva 50 % na další 4 týdny – nové jídelníčky a recepty

Vše se tak naučíte a zažijete si dennodenní praxí!

Držíme palce, ať se Vám vaše cíle naplní!

Lukáš, Monika a  Mirka

Komentáře