DEJTE SE DOKUPY ZA 182 DNÍ SE STRAVOVACÍM & MOTIVAČNÍM DENÍKEM!
VYZKOUŠEJTE NAŠI PRAVOU LOW CARB ČOKOLÁDU!

Příjem tekutin při low carb stravování

S nízkosacharidovou stravou může být snadné zapomenout na dostatečný příjem tekutin, což může vést k dehydrataci. Je důležité pít dostatek vody a tekutin bez cukru, jako je bylinkový čaj nebo minerální voda.

Vzhledem k tomu, že vám při LC mnohdy voda prostě nechutná, buďte kreativní a přidejte si do ní například citron, okurku, zázvor nebo borůvky. Nebo si uvařte bylinkový čaj a pijte studený s citronem.

Hlavně si ale hlídejte příjem tekutin, vodu nejen že pro správné fungování metabolismu potřebujete, ale je zásadní při odplavování odpadních látek z těla, které se přirozenou cestou díky tomuto typu stravování vylučují.

Máte-li problém s tím, abyste si hlídali pitný režim, pak si stáhněte aplikaci, do které si denní příjem tekutin můžete zapisovat, nebo chytré hodinky, které vás dokonce upozorní na to, že se máte v daný čas napít:)

Alkohol a low carb – to nejde dohromady, bohužel. Musíte si uvědomit, že alkohol obsahuje prázdné kalorie a to ve velmi vysokém množství. Pokud je tedy vaším cílem redukce váhy, pak se alkoholu vyhněte. Zde najdete info, jak to s alkoholem při LC je: https://hubnujidlem.cz/jaky-alkohol-pri-lc-muzu/

Kávu při LC můžete, neslazenou – ale klidně i neprůstřelnou:) Co že to je? https://hubnujidlem.cz/tajemstvi-neprustrelne-kavy/

Monika & Lukáš

Komentáře