Syndrom všezničujícího Ale…

Jsme všichni na jedné lodi. Chceme žít tak, abychom byli zdraví, dokázali produktivně pracovat, trávit svůj čas s rodinou a přáteli, občas si vyhodit z kopýtka a být celkově v pohodě. Pokud si někdo z vás na každou z výše vyřazených aktivit odpoví ano, to mám, pak jste skvělá, vyrovnaná osobnost, která nás všechny může učit. Nicméně mám za to, že vás mnoho nebude. Každý ve svém životě má nějaké Ale.

A společným Ale v našem programu jsou výmluvy, chybějící disciplína a nízké sebevědomí – to vše v souvislosti s nadváhou, zhoršeným zdravotním stavem a fyzickou kondicí (což spolu logicky souvisí opravdu úzce). No a jak na to naše Ale vyzrajeme? To je opravdu ošemetná otázka, na kterou každý z nás hledá (nutno říci po většinu dosavadního života) svou vlastní odpověď.

No a co já?

No jo jenže když ale…. tak takto začínala má každodenní (a nejen jednou denně) věta, pokud mi byl zadán nějaký úkol ke splnění. Ano, byla jsem tehdy v mladším školním věku, nicméně už tehdy to značilo, že se mé osobnostní rysy vyvíjí přesně tím „Ale“ směrem. Přeskočme dlouhou dobu dospívání, úspěchů a neúspěchů, lásky, mateřství, práce a života v dospělosti až k současnosti.

Jak to mé dětské Ale vyrostlo? No, rostlo se mnou, ale eliminovalo se na výmluvy ohledně mé postavy a jídelních návyků. Byla jsem po většinu dospělého života plná výmluv typu – nebudu cvičit, tenhle čtvrtý rohlíček (v 9 večer) si můžu dát, jsem přece štíhlá. Po třicítce: ale přeci se mi mění hormony, tak už nemůžu vypadat tak, jako ve dvaceti a můžu si dopřát tohle super jídlo v takovém množství, co právě jím, moje tělo to potřebuje (porce večeře jak pro chlapa na stavbě). Nicméně jsem nikdy nebyla extra silná, ale nedokázala jsem se ovládat v jídle tak, abych vypadala podle svých představ a hlavně jsem se cítila vždy vina za to, že jsem svůj přístup k jídlu porušila – nějakou sladkostí, přejedením, necvičením atd. Takže všechno špatně už od začátku.

Nastavení jakýchkoli pravidel s sebou nese disciplínu, kterou co se stravování týká má opravdu málokdo. A já nejsem výjimka. Ale – zde to naše Ale používám v kladném smyslu souvislostí – ale mě se podařilo pochopit podstatu svého vlastního života snad včas. Není tomu dlouho, ale přesto je to tak intenzivní, jaký efekt to má na můj život – doslova to jde ruku v ruce.  Ano, mluvím o nízko sacharidovém (low-carb) stravování. Jsem vděčná za zjištění, že všechno trápení, odříkání, dřina v tělocvičně a stresu – co si kde zas dám, aby to bylo zdravé – je pryč. Začala jsem si vařit to, co se drželo zásad low carb a pokud jsem vařit nestíhala, tak jsem si vždy například v restauraci vybrala tak, aby jídlo splňovalo low-carb stravu. A zcela mě to pohltilo. O co je toto jiné než má předešlá snažení? No o okamžitý efekt na mém zdraví, psychice, ale – a zde je to nejzásadnější ale z celého mého životního boje s nadváhou – ale především jsem začala samovolně hubnout a to hned. A co je ještě víc, než samotné hubnutí – je to udržitelný stav díky pestrému jídelníčku! Dokážu si vytvořit jídla taková, která mě chuťově uspokojují, jsou low-carb, ale přitom jsou tak barvitá a mnohdy super chutná, že mi jednoduše nic nechybí, nemám chutě, jsem prostě v pohodě. Můžu sedět nad sladkými zákusky a i když ochutnám, odkládám nedojedené – lépe a upřímně řečeno plivu sousto bokem od lidí do kapesníku – je to prostě příliš sladké. A to platí o všem, co bych dřív jedla plnými hrstmi a pak si to vyčítala.

 

Jsem low-carb, jsem bez výmluv, jsem ta, co si občas dá i něco high-carb a … kde je to mé Ale? To mé Ale prostě zmizelo. Není se proč vymlouvat. Jsem sama k sobě upřímná!

Přeji vám, abyste pochopili, že život je jen jeden a vy jste to, co jíte. Nenechte cukr, aby ovládal vaši mysl, váš život! Pomůžeme vám, pokud sami neumíte začít. Každý začátek je boj a s námi můžete s vašimi Ale bojovat v plné zbroji!

Pokud totiž dostanete pevný jídelníček a jasně vypsaný nákupní seznam, pokud se zavážete k jeho dodržování a pokud vstoupíte do naší „uzavřené skupiny“, kde jsou na tom všichni stejně a vzájemně se podporují a motivují, na žádné ALE nezbyde prostor…

 

Vaše Monika

Komentáře
  • Stáhněte si zdarma průvodce low carb programem HUBNU JÍDLEM

    Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí a budeme je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode nás, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Zásady zpracovávání osobních údajů Hubnu jídlem
  • Rubriky
  • Nejčtenější